Putin otworzył igrzyska

Artykuł
Władimir Putin
World Economic Forum

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oficjalnie otworzył 22. zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi. - Ogłaszam igrzyska za otwarte - oświadczył podczas trwającej na stadionie Fiszt ceremonii.

Jest to największe wydarzenie międzynarodowe w Rosji od upadku Związku Radzieckiego w 1991 roku.

Do 23 lutego ponad 2900 sportowców z 88 krajów będzie walczyć o 98 kompletów medali olimpijskich. Polskę reprezentować będzie 59 sportowców.

Wcześniej prezydent FR, podczas przyjęcia, jakie wydał w Soczi na cześć szefów państw i rządów, przybyłych do tego kurortu nad Morzem Czarnym na uroczystość otwarcia olimpiady, wyraził przekonanie, że 22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi pozwolą światu po nowemu spojrzeć na Rosję, na jej osiągnięcia, specyfikę i tradycje.

- Wierzymy, że igrzyska dadzą zastrzyk energii i wspaniałych przeżyć kibicom z całego świata, napełnią ich serca dumą za sportowców ze swoich państw, zachęcą więcej ludzi do zajęcia się sportem i pozwolą po nowemu spojrzeć na Rosję, na jej osiągnięcia, specyfikę i tradycje - oświadczył prezydent FR.

Putin raz jeszcze podziękował Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu (MKOl) za przyznanie Rosji prawa do zorganizowania tej olimpiady.

 

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy