Putin jest słabeuszem, zleca zabójstwa przeciwników! Wiemy kto i gdzie tak powiedział...

portal tvrepublika.pl/kz 25-02-2024, 09:30
Artykuł
X/JustinTrudeau

Premier Kanady oskarżył w sobotę prezydenta Rosji Władimira Putina o zlecanie zabójstw przeciwników politycznych. Justin Trudeau przebywał tego dnia z wizytą w Kijowie, w dniu drugiej rocznicy napaści Rosji na Ukrainę.

„To, co stało się z Aleksiejem Nawalnym dowodzi, że choć Putin twierdzi, że jest silny, jest właściwie tchórzem” - powiedział Trudeau odpowiadając na pytania dziennikarzy o śmierć Nawalnego, do której doszło w kolonii karnej, 16 lutego br.

„Dokonywanie egzekucji swoich przeciwników politycznych, represjonowanie dysydentów z użyciem policji i armii, likwidowanie opozycji – to cechy słabeusza, a nie kogoś, kto jest pewny swojej własnej pozycji” - powiedział Trudeau, którego cytowały kanadyjskie media.

„Wiemy, wielokrotnie widzieliśmy, do jakiego stopnia opozycja w Rosji jest marginalizowana, lub po prostu likwidowana” - dodał.

Wcześniej w sobotę premier Kanady i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisali w Kijowie umowę o współpracy w kwestiach bezpieczeństwa. Porozumienie zawarte przez Kanadę z Ukrainą na dziesięć lat jest podobne do umów zawartych już przez Ukrainę z Danią, Francją, Niemcami, Wielką Brytanią i Włochami.

Umowy o bezpieczeństwie są inicjatywą państw G7 po tym, gdy podczas szczytu NATO w Wilnie w lipcu 2023 r. nie zaoferowano Ukrainie konkretnych perspektyw akcesji do Paktu.

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy