Protest migrantów w magazynach. Są wyraźnie rozbawieni sytuacją [WIDEO]

Artykuł
Fot. stopklatka Twitter

Migranci zostali zgromadzeni w magazynach i zorganizowali „protest”, na którym słychać okrzyki „no import”. Skandując to hasło śmieją się w najlepsze. Wszystko wskazuje na to, że migranci do magazynów trafili tylko po to, by się ogrzać, zregenerować siły i następnie wrócić na granicę z Polską.

Rzecznik ministra koordynatora Stanisław Żaryn napisał na Twiterze, że reżim Aleksandra Łukaszenki jest wciąż zainteresowany destabilizowaniem Polski. „Jednocześnie prowadzona jest gra na uśpienie czujności tych, którzy chronią polską granicę” – zaznaczył.

W magazynach, które służby białoruskie wykorzystują do grupowania cudzoziemców, migranci zorganizowali protest. Nie chcą wracać do swoich krajów, chcą czekać na możliwość przedarcia się do Unii Europejskiej – podał na Twitterze Stanisław Żaryn.

Na nagraniu udostępnionym przez Żaryna widzimy migrantów. W czasie protestu cudzoziemcy krzyczeli: „nie chcemy do domu, chcemy do Europy”. W akcji filmowanej na potrzeby propagandowe brały udział również także dzieci – zaznaczył.

Na nagraniu widać, że migranci są wyraźnie rozbawieni całą sytuacją.

Od wielu dni służby białoruskie rozpuszczają plotki wśród cudzoziemców, które mają na celu zachęcanie ich do atakowania granicy RP i prób przedarcia się na Zachód – dodał.

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy