Profesor Biskup w Republice: Konfederacja jest antysystemowa, jej wyborcy też są antysystemowi

portal tvrepublika.pl, mc 30-06-2023, 21:05
Telewizja Republika

Konfederacja jest niewiadomą na polskiej scenie politycznej. Korzystają na tym, że nie są z nikim związani - są antysystemowi, zatem mają wyborców także antysystemowych. - mówił profesor Bartłomiej Biskup - politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Zapraszamy serdecznie do odsłuchania rozmowy z ekspertem w oknie powyżej!

W październiku Polacy ruszą do urn - czego możemy się spodziewać, jakie będą wyniki głosowania? Co z referendum i jakie mogą być jego skutki? Na te pytania odpowiadał profesor Bartłomiej Biskup na antenie telewizji Republika. 

"Stosunek społeczeństwa polskiego do tej sprawy jest klarowny - Polacy rozróżniają uchodźców wojennych, którym należy pomóc od migrantów ekonomicznych. Stosunek do tych pierwszych jest bardzo pozytywny, zaś stosunek do migracji ekonomicznej jest negatywny. Mając referendum jakikolwiek premier ma dużo silniejszy mandat negocjacyjny. Referendum mogłoby skłonić ludzi do pójścia na wybory i tym samym zwiększyć frekwencję, co będzie sprzyjać dużym partiom politycznym."


Całość rozmowy w oknie powyżej. Polecamy Państwa uwadze!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy