Prezydent Syrii pisze do papieża

Artykuł
Baszar Asad
Fabio Rodrigues Pozzebom ABr/CC

Prezydent Syrii Baszar el-Asad wystosował prywatny list do papieża Franciszka. Przesłanie przekazała delegacja władz w Damaszku, która złożyła wizytę w Watykanie. Treści przesłania przywódcy syryjskiego do papieża nie ujawniono.

Wiadomo jedynie, o czym poinformował watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi, że w liście tym Asad przedstawił stanowisko władz kraju wobec trwającego tam konfliktu.

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej arcybiskup Pietro Parolin i szef watykańskiej dyplomacji arcybiskup Dominique Mamberti otrzymali przesłanie dla papieża przywiezione przez ministra stanu Josepha Suwejda i wiceministra spraw zagranicznych Syrii do spraw europejskich Hussama Edina Aalę, który był niegdyś ambasadorem tego kraju przy Watykanie.

W dzień Bożego Narodzenia w wygłoszonym orędziu papież Franciszek wiele miejsca poświęcił konfliktowi w Syrii. Powiedział wtedy: „W ostatnim okresie nazbyt wiele istnień przerwał konflikt w Syrii, podsycając nienawiść i zemstę”.

- Nadal módlmy się do Pana, aby oszczędził umiłowanemu narodowi syryjskiemu nowych cierpień, a strony konfliktu by położyły kres wszelkiej przemocy i zapewniły dostęp do pomocy humanitarnej - apelował Franciszek.

- Cieszę się, że dziś w to nasze błaganie o pokój w Syrii włączają się także wyznawcy innych religii - dodał papież.

- Nigdy nie traćmy męstwa w modlitwie! Odwagi, by powiedzieć: Panie, obdarz Twoim pokojem Syrię i cały świat! - wezwał Franciszek, z którego inicjatywy we wrześniu na placu Świętego Piotra odbyły się modły o pokój w Syrii. W czuwaniu tym uczestniczyło około 100 tysięcy osób.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy