Premier zwołuje opozycję. Będą rozmawiać o kryzysie na granicy

Artykuł
Premier Mateusz Morawiecki
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

W poniedziałek o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z klubami i kołami parlamentarnymi. Tematem rozmów będzie kryzys na granicy z Białorusią.

„O sprawach bezpieczeństwa zawsze warto rozmawiać. Dzisiaj zbierze się kolegium i zapadnie decyzja o tym jak ma wyglądać nasza reprezentacja na to spotkanie" - przekazał Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej.

Obecność klubu PSL-Koalicja Polska potwierdził w rozmowie z TOK FM wicemarszałek sejmu Piotr Zgorzelski.

- Bierzemy udział w ponadpolitycznych spotkaniach dotyczących bezpieczeństwa Polaków oraz ich zdrowia i życia, bo tego wymaga odpowiedzialność za państwo. Liczę na konkretne informacje ze strony premiera - mówił.

Na spotkaniu pojawi się również przedstawiciel Konfederacji. - W spotkaniu uczestniczył będzie Krzysztof Bosak - przekazał Polsat News poseł Robert Winnicki. 

Klub PIS będzie reprezentować marszałek Terlecki oraz rzeczniczka ugrupowania Anita Czerwińska.

Zaproszenie potwierdziła także na antenie radiowej Trójki posłanka Polski 2050 Paulina Henning-Kloska.

- To, czego będziemy chcieli się dowiedzieć od premiera, to nie to gdzie był, ale co z tych zagranicznych spotkań przywiózł - stwierdziła.

Lider klubu Lewicy Włodzimierz Czarzasty powiedział na antenie Radia Zet, że z tego co wie, „wszystkie kluby przyjęły zaproszenie, wpłynęło ono wczoraj wieczorem”. „Są sprawy, w których z władzą spotykają się wszystkie siły polityczne chociażby deklarowały, że nigdy w życiu, bo to niemoralne: sprawy związane z życiem i śmiercią, ochroną granic” - dodał.

Źródło: polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy