Premier Morawiecki rusza w Polskę. Będzie promował Polski Ład

Artykuł
Polski Ład to program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii
Fot. PAP/Leszek Szymański

Premier Mateusz Morawiecki ruszy dziś w trasę po Polsce, by promować zaprezentowany w sobotę Polski Ład. Odwiedzi województwa lubelskie, podkarpackie oraz małopolskie.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

W czasie objazdu odwiedzi jedną z firm w miejscowości Stężyca, a także miejsce budowy szlaku Via Carpatia. Z programu wynika, że premier w Stalowej Woli spotka się inwestorami z Korei. Będzie też promował program mieszkaniowy w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Z kolei w Rzeszowie planowane jest spotkanie szefa rządu z seniorami, a także z kandydatką PiS na prezydenta tego miasta Ewą Leniart.

Premier Morawiecki jutro w Rzeszowie ma się spotkać z przedstawicielami biznesu, odwiedzić Zamek Lubomirskich, a w Jasionce wziąć udział w wydarzeniu „Dolina Wodorowa”.

Szef rządu w czasie objazdu weźmie też udział w konferencji dotyczącej przebudowy boisk, odwiedzi centrum aktywizacji i opieki seniorów, a także spotka się z samorządowcami.

Jutro w planach jest też wizyta w firmie MAN Trucks, a także na Campusie Medycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy