Posłanka KO wystawiła na aukcję WOŚP zdjęcie... afgańskiej dziewczynki. Czy uzyskała zgodę?

Artykuł
Zdjęcie afgańskiej dziewczynki prezentowali niedawno w Sejmie posłowie opozycji
Fot. screen yt/Wprost

Zdjęcie afgańskiej dziewczynki, które posłowie opozycji prezentowali niedawno w Sejmie trafiło na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na licytację wystawiła go posłanka Koalicji Obywatelskiej Magdalena Filiks. Nie wiadomo, czy uzyskano zgodę rodziców dziewczynki do takiego wykorzystywania jej wizerunku.

Filiks informację o aukcji zamieściła na swojej stronie w mediach społecznościowych.

- Już 30 stycznia kolejny, przepiękny finał WOŚP. Podczas tego okrągłego finału zbieramy pieniądze na polepszenie standardów okulistyki dziecięcej! Z tej okazji, posłanka na Sejm RP Magdalena Filiks przekazuje na licytację: „zdjęcie afgańskiej dziewczynki wywiezionej do lasu, które stało na sejmowej mównicy podczas wystąpienia szefa MSWiA i innych posłów”. To jest dokładnie to zdjęcie, autorstwa Agnieszki Sadowskiej, użyte podczas debaty sejmowej, które tak bardzo chcieli zniszczyć i usunąć posłowie PiS i Konfederacji. Symbol tamtych dni i wydarzeń - napisano w opisie tej licytacji. 

Jak zastanawia się portal Niezalezna.pl, „pytanie tylko, czy rodzice tej dziewczynki wyrazili zgodę na wykorzystywanie wizerunku swojego dziecka do... ocieplania wizerunku polityków”.

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy