Pościg za Syryjczykiem przewożącym migrantów. Padły strzały

Artykuł
W środę odnotowano 80 prób nielegalnego przekroczenia granicy
Fot. Twitter/Straz_Graniczna

W środę funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali po pościgu Syryjczyka przemycającego pięciu migrantów z Iraku. Podczas zatrzymania strażnicy oddali strzały ostrzegawcze.

Wczoraj patrol funkcjonariuszy SG z placówki w Kuźnicy zatrzymał po pościgu obywatela Syrii,który przewoził 5 nielegalnych imigrantów ob.Iraku. W trakcie pościgu za pomocnikiem funkcjonariuszeSG oddali strzały ostrzegawcze” - czytamy na Twiterze Straży Granicznej.

Podczas środowego patrolu funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kuźnicy zatrzymał po pościgu obywatela Syrii. Obcokrajowiec przewoził w aucie pięciu nielegalnych imigrantów pochodzących z Iraku. W trakcie pościgu za pomocnikiem funkcjonariusze SG oddali strzały ostrzegawcze - informuje Straż Graniczna.

W środę funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali łącznie 80 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wobec 23 osób SG wydała postanowienia o puszczeniu terytorium Polski. Na odcinkach ochranianych przez placówki w Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze duże grupy siłowo forsowały granicę - napisała Straż Graniczna.

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało nagranie pokazujące nieudaną próbę siłowego forsowania granicy w Dubiczach Cerkiewnych:

CZYTAJ TAKŻE: Kolejne forsowania granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych i Czeremchy

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy