„Polska na dzień dobry”. Sakiewicz: Konfederacja wspiera antypolskie działania

Sakiewicz: Konfederacja wspiera antypolskie działania
Fot. Twitter/@Bartekfilozof

Gościem porannym Telewizji Republika był Tomasz Sakiewicz - redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

- Amerykanie po raz kolejny w ciągu ostatnich miesięcy zachowują się brakiem roztropności i wystawiają swoich sojuszników na rzeź. Wiara w to, że talibowie będą rządzić pokojowo, jest złudna. Biden zlekceważył zagrożenie - stwierdził Sakiewicz, zapytany o sytuację w Afganistanie.

- Jest to sygnał, że Ameryka wkracza w okres słabości - dodał Sakiewicz.

- Nie wiemy, czym kieruje się Biden: czy jest pod wpływem szantażu, czy może to trudności z oceną rzeczywistości. Moim zdaniem najbardziej zagrożony jest obecnie Izrael, gdyż wszystkie grupy terrorystyczne podniosą teraz głowę - powiedział redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Następnym tematem rozmowy był kryzys w stosunkach polsko-izraelskich w kontekście nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. 

- Polska była wiernym sojusznikiem Izraela, ale Izrael rezygnuje z tego sojuszu. Żaden Żyd nie będzie pokrzywdzony w wyniku nowelizacji. Nikt bardziej nie obraził Żydów niż sam Jair Lapid, który stwierdził, że oszuści wyrzucający ludzi z kamienic są Żydami. To przecież antysemicka wypowiedź - powiedział redaktor Sakiewicz. 

- Mam wrażenie, że Konfederacja wspiera antypolskie działania, mam nadzieje, że się zreflektują, bo rozjeżdżają się z własnym elektoratem - powiedział naczelny „Gazety Polskiej”, odnosząc się do sprzeciwu Konfederatów wobec nowelizacji KPA

- Nie wszyscy w Izraelu zyskują punkty na atakowaniu Polski. Najbardziej uderzają w Polskę Niemcy i Rosjanie. Kapitał niemiecki i rosyjski finansuje w Izraelu antypolską kampanię. 

- Amerykanie nie mają pewniejszego sojusznika na wschodniej flance NATO niż Polska. To ważniejsze niż interesy firmy Discovery (właściciela TVN - red.). Podejrzewam, że zakupimy jeszcze więcej sprzętu wojskowego od USA - odpowiedział Sakiewicz na pytanie, czy Amerykanie w odwecie za Lex TVN wycofają z naszego kraju swoich żołnierzy. 

 

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy