Polregio jest zwycięzcą przetargu na nowe autobusy szynowe

Portal TV Republika, wch 30-11-2023, 16:45
Artykuł
Polregio

Zakończył się ogłoszony kilka miesięcy temu przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego przetarg na trzy szynobusy z serii SA 136. Zwycięzcą okazał się największy polski przewoźnik regionalny – Polregio.

Szynobusy SA136 zostały wyprodukowane przez PESĘ. Są w stanie zabrać na pokład jednorazowo 300 pasażerów oraz rozpędzić się do prędkości 120 km/h. Wyposażone są w wi-fi oraz monitoring wizyjny.

- Każdy dodatkowy skład to dla nas szansa na zwiększenie komfortu podróżnych, dlatego staramy się systematycznie powiększać tabor Polregio. Nowe jednostki trafią tam, gdzie aktualnie są największe potrzeby, a w tym momencie jest to oczywiście województwo
lubuskie. Mamy nadzieję, że dodatkowe jednostki taborowe spełnią oczekiwania podróżnych. Jednocześnie cały czas ciężko pracujemy nad dalszą poprawą sytuacji w regionie – powiedział Prezes Polregio, Adam Pawlik.

Polregio zdaje sobie sprawę z niełatwej sytuacji, jaka wciąż panuje w województwie lubuskim. Dlatego też realizacja planu naprawczego w lubuskiem, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, stanowi dla spółki priorytet. Z tego powodu zakup nowych szynobusów jest tak ważny, by zapewnić pasażerom nie tylko większy komfort, ale przede wszystkim pewność przejazdów.
Wygrana w przetargu to ważny krok, by ten cel osiągnąć. Składy SA 136 trafią na lubuskie tory zaraz po zakończeniu przeglądów P3.2.

POLREGIO S.A. to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce, z 27% udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża ponad 1700 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na około 1900 stacjach. W 2023 roku z usług POLREGIO skorzysta blisko 100 mln pasażerów. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział), a pozostałymi udziałowcami są samorządy wojewódzkie.

Źródło: Polregio

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy