Polityka to nie show, a służba Polsce i Polakom

portal tvrepublika.pl 03-12-2023, 12:40
Artykuł
niezalezna.pl/screen - X.com/MorawieckiM

Polityka to nie show, a służba Polsce i Polakom; dni mijają, a tu nic się nie dzieje w najważniejszych dla Polaków sprawach, zero konkretnych pomysłów i odrzucanie gotowych rozwiązań tylko dlatego, że przygotował je nasz rząd - wskazał premier Mateusz Morawiecki.

"Zaopatrzcie się w popcorn, będzie się działo - zapowiadał marszałek Hołownia. Po pierwsze, polityka to nie show, a służba Polsce i Polakom. Po drugie, dni mijają, a tu nic się nie dzieje w najważniejszych dla Polaków sprawach. Zero konkretnych pomysłów i odrzucanie gotowych rozwiązań tylko dlatego, że przygotował je nasz rząd" - ocenił premier w nagraniu zamieszczonym w niedzielę w mediach społecznościowych.

Morawiecki wskazał na rządowe projekty ustaw dotyczące przedłużenia "0" proc. VAT na żywność, przedłużenia wakacji kredytowych i zamrożenia cen energii. Podkreślił, że regulacje te są potrzebne, by Polacy żyli godnie.

"Te ustawy powinny być przyjęte przez Sejm, ale zamiast realnej pracy mamy popcorn, show i igrzyska. Czy o to chodzi w polityce?" - zapytał szef rządu.

Źródło: portal tvrepublika.pl, X.com, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy