Polityczna poprawność MEN. Choinka i prezenty zamiast Bożego Narodzenia

ma, mk 27-06-2014, 11:11
Artykuł
men.gov.pl

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprezentowało drugą część „darmowego elementarza” pt. „Zima. Dzieci z „Naszego elementarza” nauczą się, że w czasie zimy dostaje się upominki, piecze pierniczki i robi świąteczne zakupy. Nie pojawia się natomiast zwrot „Boże Narodzenie”.

Nowy elementarz MEN omija „Boże Narodzenie”. W rozdziale „Świąteczne zakupy” jest mowa jedynie o świętach i gwiazdce. Mama robi pierogi z kapustą, karpia w galarecie, tato kupuje choinkę i prezenty. Nie wiadomo tylko, jaka jest przyczyna tych działań.

– Temat „Bożego Narodzenia” może być unikany z uwagi na wymogi „europejskiej” poprawności politycznej. Według niej tematy religijne są tematami drażliwymi, bo „różnią” wyznawców odmiennych religii – komentuje sprawę dr hab. Marek Budajczak, specjalista od edukacji domowej w portalu Fronda.pl.

Jak informuje MEN, uwagi na temat podręcznika i propozycje zmian można zgłaszać do 7 lipca pod adresem http://naszelementarz.men.gov.pl/kontakt.php#content. Rzecznik ministerstwa w rozmowie z serwisem Gosc.pl zapowiada, że uwagi te mogą wpłynąć na kształt podręcznika. Na pytanie, czy jest szansa, że w podręczniku pojawi się zwrot „Boże Narodzenie”, nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi.  

Źródło: gosc.pl, fronda.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy