Polacy nie chcą powrotu Tuska do kraju [SONDAŻ]

Artykuł
Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej
FLICKR/EUROPEAN PEOPLE'S PARTY/CC BY 2.0

Gdyby w 2020 roku Donald Tusk kandydował w wyborach prezydenckich, na byłego premiera zagłosowałoby 9 proc. Polaków – wynika z sondażu TNS dla "Faktu". – Tusk nie ma do czego wracać – mówi z w rozmowie z tabloidem dr Wojciech Jabłoński, specjalista od marketingu politycznego.

Z sondażu wynika, że najwięcej badanych chce oddać swój głos na Andrzeja Dudę. Urzędujący prezydent może liczyć na 26 proc. poparcia. Na drugim miejscu uplasował się Ryszard Petru (14 proc.), a na trzecim Paweł Kukiz (13 proc.). Dopiero czwarte miejsce z wynikiem 9 proc. zajmuje Donald Tusk. 29 proc. badanych nie wie na kogo odda swój głos w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

"Dziś wygląda na to, że rodacy nie chcą powrotu Tuska do krajowej polityki" – podkreśla "Fakt". Gazeta pisze, że były premier nie tylko nie znalazłby się w drugiej turze, ale przegrałby także z liderami .Nowoczesnej i Kukiz'15. Choć tabloid zaznacza, iż do kolejnych wyborów prezydenckich pozostało jeszcze 5 lat, 9 proc. poparcia dla Tuska to wynik poniżej oczekiwań.

Specjalista od marketingu politycznego, dr Wojciech Jabłoński, mówi w rozmowie z "Faktem", że po wyjeździe z kraju były premier przestał był popularny, ponieważ nie pokazuje się w mediach. – Donald Tusk opuścił polskie podwórko. W związku z tym przestał być brany pod uwagę jako kandydat na stanowiska publiczne. Tusk, aby odrobić zaufanie Polaków, musiałby stać się z powrotem politykiem z pierwszej linii, bo obecnie takim nie jest – uważa Jabłoński, dodając, że były lider PO "nie ma do czego wracać".


CZYTAJ TAKŻE:

Emerytura Krzywonos to prezent od Tuska. "Za szczególne osiągnięcia"

 

Źródło: Fakt

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy