Pogrzeb Aleksieja Nawalnego w cerkwi [WIDEO]

Portal TV Republika/jb 01-03-2024, 15:15
Artykuł
Screenshot Portal X
Portal X @ACF_int

Tysiące ludzi przyszły dziś w okolice cerkwi w Moskwie, w której odbywał się pogrzeb opozycyjnego polityka Aleksieja Nawalnego. Zebrani skandowali jego imię, na miejscu występowały problemy z łącznością. Na uroczystość przybyli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego akredytowani w Rosji.

Ciało polityka zmarłego w kolonii karnej za kołem podbiegunowym przywieziono już do cerkwi Ikony Matki Bożej "Ukój Mój Smutek" w Marjino w południowo-wschodniej części Moskwy.

Trumnę wniesiono do wnętrza świątyni . "Ty się nie bałeś, my też się nie boimy", "Nawalny!" - skandują zgromadzeni ). Nie wiadomo, ile osób przybyło na pogrzeb polityka, niezależne media piszą o tysiącach.

W ceremonii uczestniczyli m.in. ambasadorowie USA, Niemiec i Francji oraz przedstawiciele rosyjskiej opozycji - przekazał niezależny portal Meduza.

Obecni na miejscu korespondenci informowali o problemach z łącznością internetową. Okolica cerkwi jest pilnowana przez policję, a na drodze z pobliskiej stacji metra ustawiono metalowe barierki. 

 

Źródło: Niezalezna.pl,PAP,PortalX

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy