Po służbie ujawniła 6 kilogramów marihuany!

portal tvrepublika.pl 01-12-2023, 18:20
Artykuł
canva.com

Policjantka po służbie, wykonując czynności jako kurator społeczny ujawniła w jednym z mieszkań znaczną ilość marihuany – podała w piątek KPP w Pile. Do działań włączyli się funkcjonariusze pilskiej jednostki, którzy zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za wytwarzanie narkotyków.

Jak poinformował w piątek sierż. szt. Wojciech Zeszot z KPP w Pile, do zdarzenia doszło kilka dni temu.

„Policjantka, która służyła wcześniej w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, a obecnie jest oficerem dyżurnym w Komendzie Powiatowej Policji w Czarnkowie, wykonywała czynności jako kurator społeczny. Po wejściu do mieszkania na jednym z pilskich osiedli policjantka zauważyła znajdujący się tam susz roślinny w postaci marihuany. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze z pilskiej jednostki” – wskazał Zeszot.

Dodał, że po dokładnym przeszukaniu mieszkania policjanci zabezpieczyli ostatecznie ponad 6 kilogramów marihuany. Jej posiadaczem okazał się właściciel mieszkania – 32-letni mieszkaniec Piły. Funkcjonariusze na poczet przyszłej kary zabezpieczyli także znajdującą się tam gotówkę w kwocie 2 tys. zł.

Zeszot podkreślił, że zebrany w ramach sprawy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów związanych z uprawą konopi oraz wytwarzaniem znacznej ilości środka odurzającego w postaci marihuany.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara od 3 do nawet 20 lat pozbawienia wolności

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy