Platformerskie władze Warszawy przy pomocy Straży Miejskiej zwalczały pamięć o śp. Marii Kaczyńskiej! Wrogiem PO były nawet Jej ulubione kwiaty!

Portal TV Republika, wch 12-04-2024, 19:15
Gazeta Polska vod

Żółte tulipany od 12 lat rozkładane są na Krakowskim Przedmieściu w intencji upamiętnienia śp. Marii Kaczyńskiej. Jak jednak przypomina portal Niezalezna.pl, już zaledwie rok po katastrofie w Smoleńsku władze Warszawy uznały, że taka forma upamiętnienia jest... nielegalna i do usuwania kwiatów wysłały funkcjonariuszy służb miejskich. Przypominamy nagranie naszego reportera, które pomimo upływu lat nie przestaje szokować.

Jutro (13.04) przypada rocznica przywiezienia ciała śp. Marii Kaczyńskiej do Polski. Wydarzenie Polacy uhonorowali poprzez rozłożenie na Krakowskim Przedmieściu jej ulubionych kwiatów - żółtych tulipanów. Co roku w ten sposób upamiętniana jest śmierć Pierwszej Damy, żony śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W roku 2011, rok po katastrofie w Smoleńsku, kiedy funkcję prezydenta stolicy pełniła Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO), upamiętnienie tragedii w ten sposób uznano za nielegalne i nakazano funkcjonariuszom służb miejskich - w tym Straży Miejskiej - usuwanie tulipanów przynoszonych na Krakowskie Przedmieście.

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz służb porządkowych siłą blokowało upamiętnienie ofiar.

Przypomnijmy szokujące nagranie naszego reportera.

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy