"Pisowska dzicz", "wyglądali jak naćpani". Posłowie o przejęciu przez PiS zespołu Twojego Ruchu

Artykuł
Lukaspl/CC

– Trzeba było widzieć tę watahę ludzi wyglądających jak naćpani, z tą wściekłą radością, z którą przyszli – powiedział Artur Dębski z Twojego Ruchu, odnosząc się do wczorajszego przejęcia przez posłów PiS zespołu ds. skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej Antoniego Macierewicza.

– Dzicz pisowska przyszła w ilości 57 posłów. Nas było 10. Nie mieliśmy żadnych szans. Opanowali prezydium i postawili na czele Kownackiego. Opuściliśmy obrady, bo nie chcieliśmy tego firmować – powiedział Artur Dębski z Twojego Ruchu, jeden z inicjatorów powołania zespołu parlamentarnego. – To pisowska metoda działania, (...) styl pracy Kaczmarka, Kamińskiego, czy Macierewicza, nie jestem zatem specjalnie zaskoczony, trzeba było widzieć tę watahę ludzi wyglądających jak naćpani, z tą wściekłą radością, z którą przyszli – powiedział Dębski. – Trudno mi usiąść naprzeciwko Kownackiego i tej bandy – dodał.

Oburzenia sytuacją nie kryje także szef Twojego Ruchu Janusz Palikot. – Tak się boją, że będzie jakiś zespół rozpatrywał działalność Macierewicza, że próbują za wszelką cenę ukryć prawdę. Oni doskonale wiedzą, co my wiemy – ocenił. 

Na temat przejęcia przez posłów PiS zespołu Twojego Ruchu wypowiedział się także Stefan Niesiołowski z PO. – To rodzaj sejmowego chuligaństwa. Tak się nie robi – skwitował.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości nie widzi nic niestosownego w zachowaniu swoich partyjnych kolegów. – Tematyka zespołu parlamentarnego wzbudziła zainteresowanie posłów PiS. Zgłosili się, przyszli na posiedzenie, korzystają ze swoich praw jako parlamentarzyści – powiedział Andrzej Duda.

Jego zdanie podziela posłanka PiS Elżbieta Rafalska, która zaznaczyła, że wszystko, co zaszło na wczorajszym posiedzeniu nowopowstałego zespołu parlamentarnego było zgodne z regulaminem.

Jak informuje TVN 24, dziś Palikot spotkał się z szefem klubu PO Rafałem Grupińskim.  Tematem rozmowy były właśnie zespoły parlamentarne.

Parlamentarzyści z partii Janusza Palikota chcąc zbadać skutki działalności Komisji Weryfikacyjnej Antoniego Macierewicza, postanowili powołać w tym celu zespół parlamentarny. Na spotkanie inauguracyjne zespołu, które odbyło się wczoraj, przybyli także w znacznej liczbie posłowie Prawa i Sprawiedliwości. W proteście wobec ich obecności, posłowie z Twojego Ruchu wyszli z sali. Działacze PiS dokonali wówczas wyboru władz zespołu.

Źródło: TVN24.pl, wyborcza.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy