Piekarska w Republice: miejsce Putina w historii jest obok Hitlera i Stalina [wideo]

Telewizja Republika

- Putin ma już stałe miejsce obok Stalina i Hitlera i zostanie za to ukarany, stwierdziła dziś w Republice Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej. - Mam nadzieje, że każdy jeden żołnierz, który popełnił zbrodnie zostanie ukarany, dodała w niedzielnej odsłonie programu "W PUNKT".

Jej zdaniem Federacja Rosyjska powinna został również odsunięta od wydarzeń sportowych. "To jest wstyd być Rosjaninem. Rosjanie powinni odczuć działania wojenne", podkreśliła w sposób dobitny na naszej antenie.

Znacznie dalej poszedł Marek Balt z Lewicy. Deputowany do Parlamentu Europejskiego ocenił, że Ukraina powinna otrzymać broń dalekiego zasięgu.

- Putin musi zrozumieć, że wszystkie pieniądze, które wydaje na wojnę idą na marne, skwitował polityk w rozmowie z Katrzyną Gójską. Odniósł się też do zakupu przez Polskę niemal 500-set zestawów wyrzutni rakietowych HIMARS.

Podobnego zdania jest też wiceminister edukacji i nauki. - Ukraina i Polska muszą być zabezpieczone. Budowanie i zwiększanie stanu armii to jedno, ale ważne jest, aby kupować nowy sprzęt, podkreślił Włodzimierz Bernacki.

Zakupienie i przekazanie HIMARS-ów to bardzo ważna decyzja Kongresu, to wzmocnienie potencjału obrony Polski. Wcześniej zwijano armię polską, przypomniał Jan Mosiński z PiS. "To osłabiło obronność kraju", dodał.Źródło: Redakcja Social Media Telewizji Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy