Pałac Kultury i Nauki pozostanie brudny! Jak tłumaczy to stołeczny ratusz?

Artykuł
Fred Romero from Paris, France CCA 2.0 via Wikipedia Commons

W tym roku stołeczny ratusz nie przewiduje mycia elewacji Pałacu Kultury i Nauki... Dlaczego? Bo tłumaczy to przeprowadzanymi w latach 2019-2020 pracami rewitalizacyjnymi.

Radny Sebastian Kędzierski zapytał w interpelacji, czy w związku z realizacją inwestycji "Plac Centralny" - w najbliższym czasie planowane jest odnowienie, rewitalizacja lub po prostu mycie całej elewacji Pałacu Kultury i Nauki.

W odpowiedzi wiceprezydent Warszawy Tomasz Bratek poinformował, że nie jest planowane mycie elewacji budynku Pałacu Kultury i Nauki. "W latach 2019-2020 przeprowadzono prace rewitalizacyjne likwidując zagrożenia związane z odpadaniem elementów ceramicznych i betonowych elewacji pomiędzy piętrami 6 a 32", wyjaśnił Bratek.

W październiku 2018 odbyło się czyszczenie ścian tarasu widokowego. Czyszczenie ścian pałacu odbywało się przy użyciu gorącej pary, tak zwaną metodą hydrodynamiczną. Koszt wyczyszczenia całego budynku w 2013 roku szacowano na 20 mln zł. Dlatego też zarząd podjął decyzję o etapowej renowacji PKiN. Remont tarasu widokowego wyniósł około 680 tysięcy złotych.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy