Ostatnia bitwa przed finałem. Polska - Brazylia. Starcie gigantów [wideo]

Tomasz Domański 10-09-2022, 16:24
Artykuł
canva.com/Telewizja Republika

Punktualnie o godzinie 18:00 w katowickim Spodku rozpocznie się półfinał mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn. Spotkanie będzie starciem ekip, które w trzech z czterech poprzednich edycji mundialu mierzyły się w finale. Sobotni mecz nie ma wyraźnego faworyta. Obie ekipy prezentowały się do tej pory podobnie. Za Polakami przemawia atut własnego boiska i licznej publiczności.

"Czeka nas arcytrudne spotkanie, może być nawet trudniejsze niż ćwierćfinał. Brazylia to kompletna drużyna, na każdej pozycji ma gwiazdy, a na mistrzostwa świata dodatkowo wrócił Wallace. Jest w komplecie, w świetnej dyspozycji, co pokazała w meczu z Argentyną. Będzie to ciężka przeprawa, ale my się przygotujemy i damy z siebie wszystko", powiedział drugi trener Polaków Paweł Rusek.

"Polska to znakomita, silna drużyna. Jest mocna w każdym elemencie, zagrywce, ataku, systemie blok-obrona. Półfinał to na pewno będzie ciężka bitwa", podkreślił z kolei rozgrywający brazylijskiej ekipy Bruno Rezende.

Zespoły mierzyły się w starciu o złoto trzech z czterech ostatnich edycji mundialu. W 2006 roku górą byli Brazylijczycy, natomiast w 2014 i 2018 roku triumfowali biało-czerwoni. Co ciekawe, osiem lat temu finał również rozgrywany był w katowickim Spodku.

W drugim półfinale o godzinie 21 aktualni mistrzowie Starego Kontynentu Włosi zagrają ze współorganizatorami tegorocznego mundialu Słoweńcami.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy