Orlen Copernicus Cup 2023. Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny [wideo]

Sylwia Gawkowska 10-02-2023, 10:27
Artykuł
Facebook/Orlen Copernicus Cup

Redakcja sportowa Telewizji Republika wybrała się z kamerą na dziewiątą edycję Orlen Copernicus Cup. Tej zimy w Toruniu odbył się najważniejszy mityng lekkoatletyczny, który jest jednym z siedmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodów z cyklu World Athletics Indoor Tour.

W zapełnionej po brzegi Arenie Toruń byliśmy świadkami zmagań największych gwiazd, zarówno polskiej, jak i zagranicznej lekkoatletyki. Jedną z nich była nasza czołowa sprinterka, Pia Skrzyszowska. Mistrzyni Europy polowała na pobicie wieloletniego rekordu naszego kraju w biegu na 60 metrów przez płotki. Ostatecznie Polka wygrała bieg finałowy z czasem 7.79, a do wspomnianego osiągnięcia zabrakło jej zaledwie trzy setne sekundy.

W Toruniu zobaczyliśmy także naszą najlepszą wieloboistkę, Adriannę Sułek. Polka wstąpiła na tym samym dystansie co Skrzyszowska i choć nie miała większych szans ze specjalistkami w tej konkurencji, to traktowała ten start, jako przygotowania do marcowego czempionatu.


Źródło:Facebook/Orlen Copernicus Cup

Na dystansie 400 metrów z kolei rywalizowała brązowa medalista mistrzostw świata w sztafecie, Kinga Gacka. 21-latka zajęła czwarte miejsce, choć jej priorytetem było budowanie formy przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski.

Podczas ORLEN Copernicus CUP byliśmy świadkami rywalizacji na najwyższym poziomie, co poskutkowało trzema medalami dla naszych reprezentantek. Jutro natomiast przyjrzymy się, jak poradzili sobie nasi najlepsi lekkoatleci.

 

Więcej w materiale wideo. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy