Opioła: Korupcja jest rakiem państwa

Artykuł
Telewizja Republika

– Ten rząd ogłosił tarczę antykorupcyjną. Tarcza jest przeżarta korupcją i jest jak durszlak korupcyjny – powiedział w porannym programie Telewizji Republika "Prosto w oczy" Marek Opioła z Prawa i Sprawiedliwości.

Dziś o godzinie 10 odbędzie się specjalne posiedzenie Komisji do Spraw Służb Specjalnych. Gościem „Prosto w oczy” – politycznej rozmowy dnia w Telewizji Republika był członek tej komisji Marek Opioła z Prawa i Sprawiedliwości.

Opioła odniósł się do Infoafery. Zwrócił uwagę, że sprawa jest ogromnym wielowątkowym skandalem.  Najbardziej zastanawiający jest w niej fakt, że trwa tak długo. Przypomniał, że afera została ujawniona już wiele lat temu. – Mówi się, że CBA ma uderzyć w te frakcje PO, które trzeba wykończyć – powiedział Opioła.

Równie zastanawiające jest, zdaniem Opioły, że ludzie, którzy zaczęli zajmować się tą aferą jako pierwsi już nie pracują w policji.

– Dla nas jest to bardzo ważna sprawa – zaznaczył. – PO chce iść w stronę, aby jak najszybciej ją wyciszyć – dodał. Zdaniem gościa Telewizji Republika, nie można jednak tej sprawy tak po prostu zamieść pod dywan. Zwrócił uwagę, że dotyczy ona ogromnych pieniędzy ze środków unijnych.

– Uważam, że jest to sprawa na tyle niepokojąca, bo korupcja jest rakiem państwa, że w powinna być powołana komisja śledcza – powiedział Opioła. – Ten rząd ogłosił tarczę antykorupcyjną. Tarcza jest przeżarta korupcją i jest jak durszlak korupcyjny –  zakończył.   

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy