Odlot członka Zembaczyńskiego! Według posła KO, za akcją #TakDlaCPK stoją... Rosjanie! [WIDEO]

portal tvrepublika.pl/za 14-06-2024, 15:30
Artykuł
Fot. Tomasz Jędrzejowski//@MacVVilk//@MMorawiecki - Gazeta Polska//twitter.com

Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, w rozmowie Polsatem News, napomniał o ciekawym "odkryciu" jego politycznej ekipy. Mianowicie, akcja zwolenników ukończenia projektu CPK, miała być... akcją rosyjskich hakerów. Skąd ten pomysł? Bo jak twierdzi "to tam były generowane te wpisy". Takiej odpowiedzi raczej się nie spodziewał!

Nie od dziś wiadomo, że dokończenie inwestycji, rozpoczętej przez rząd Zjednoczonej Prawicy, mianowicie - Centralnego Portu Komunikacyjnego, jest dla obecnej koalicji rządzącej solą w oku. Potwierdzą to zarówno liczne wypowiedzi polityków ekipy Donalda Tuska (jak chociażby Rafał Trzaskowski i jego słynne "mamy lotnisko w Berlinie"), jak i fakt, że z większością audytów co do inwestycji, są problemy. W przypadek, ciężko tutaj uwierzyć.

Zwolennicy skończenia dużego i o znacznej wartości dla polskiej gospodarki, przedsięwzięcia, jakiś czas temu rozpoczęli Twitterową akcję wsparcia. Publikowali oni posty pod hasztagiem "Tak Dla CPK". Zyskała ona ogromną popularność, co najwidoczniej nie spodobało się rządzącym.

Jednak to, co powiedział w rozmowie z Polsat News poseł koalicji Tuska - Witold Zembaczyński, bardziej znany - od czasu sławetnego przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego - jako "pan członek", przysparza o "szok i niedowierzanie"...

"Wczoraj rozmawiałem z Maciejem Laskiem odpowiedzialnym za ten proces inwestycyjny dzisiaj w rządzie Donalda Tuska i wyjawił mi informację, że dzięki zaangażowaniu jednostki zajmującej się dezinformacją przy jednym z ministerstw wykryto, że 1 000 800 razy na dobę #TakDlaCPK był generowany przez serwer ulokowany w Rosji, w okolicach Petersburga", mówił wprost przekonany o swojej racji.

Dopytywany o to, czy jest wojna hybrydowa prowadzona przez Rosję, odparł: "mamy na to dowody".

"Pożyteczni idioci z PiS-u tańczą w tej rosyjskiej orkiestrze, pod tą melodię, pod #TakdlaCPK, który siany jest z serwerów spod Petersburga. I to jest tylko po to, żeby manipulować opinią publiczną. To jest wojna hybrydowa", stwierdził.

Z odpowiedzią - w mediach społecznościowych - ruszyli zwolennicy ukończenia CPK, w tym Maciej Wilk oraz Mateusz Morawiecki.

Więcej w tekście na portalu Niezalezna.pl: Zembaczyński twierdzi, że akcja "#TakdlaCPK" to sprawka... Rosji. „Mamy na to dowody!” - brnął [WIDEO]

 

Źródło: twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy