Obcinanie głów, Bucza, Izium... „To wszystko trwa w Donbasie od 2014 roku”

Artykuł
twitter.com/@MamedovGyunduz///twitter.com/@Klitschko

Wszyscy dobrze wiemy, że Bucza stała się symbolem rosyjskich zbrodni wojennych na Ukrainie. Ukraiński ekspert ds. wojskowości pułkownik Roman Switan przyznał, że w rejonach Donbasu, które Rosjanie okupując od 2014 roku, jest około setka takich miejsc jak Bucza... Odniósł się on również do straszliwego nagrania, które w szybkim tempie obiegło internet. Widać na nim, jak rosyjscy zbrodniarze obcinają głowę ukraińskiemu jeńcowi wojennemu... Żywcem. W okupowanych od 2014 roku rejonach Donbasu są dziesiątki, jeśli nie setka miejsc takich jak podkijowska Bucza - uważa ukraiński ekspert ds. wojskowości pułkownik Roman Switan, cytowany w środę przez portal NV. Bucza to symbol rosyjskich zbrodni wojennych na Ukrainie.

Pułkownik Switan, komentując wideo z drastycznym zabójstwem ukraińskiego jeńca, które jest sukcesywnie usuwane z sieci, zaznaczył, że tortury i kaźnie obecne są na Donbasie od początku wojny w 2014 roku.

"Wszystko, co widzimy teraz na tym etapie wojny, wszystko to trwa od 2014 roku w Donbasie", podkreślił Switan, który sam trafił w 2014 roku do niewoli.

"W Donbasie, kiedy będziemy badać wykopy, będziemy rozkopywać zbiorowe groby; od 2014 roku są tam na pewno dziesiątki, jeśli nie setka Bucz. Dlaczego Rosjanie boją się nas tam wpuszczać? Bo kiedy tam wejdziemy i wszystko odkryjemy, to nie będzie Rosji (...). Tam naprawdę jest z setka Bucz co najmniej, począwszy od 'Izolacji' i kończąc na takich torturach", kontynuował ekspert i wojskowy.

Switan powiedział, że był więziony i torturowany w podziemnym więzieniu "Izolacja" w Doniecku, określanym przez byłych więźniów jako "obóz koncentracyjny"

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy