„O życiu, o sporcie” z zawodnikami Orlen Team. Bartosz Zmarzlik [wideo]

portal tvrepublika.pl 15-05-2023, 17:52
Artykuł
Telewizja Republika

„O życiu, o sporcie” w Dodatku Sportowym TV Republika. W pierwszym odcinku mieliśmy przyjemność rozmawiać z wybitną postacią polskiego motosportu, Bartoszem Zmarzlikiem. Zawodnik Orlen Teamu jest trzykrotnym indywidualnym mistrzem świata na żużlu, a ponadto dwukrotnie sięgał po mistrzostwo globu wraz z Reprezentacją Polski.

Z początku Bartosza Zmarzlika zapytaliśmy o to, jak i kiedy, rozpoczęła się jego miłość do motoryzacji.

- Rozpoczęło się niewinnie, od pasji, poprzez miłość do motocykli – powiedział Bartosz Zmarzlik. Jego przygoda z tym sportem miała początek w wieku sześciu lat i spróbowania własnych sił w pobliskiej szkółce. Żużlowiec przekonywał, że wszystko zaczęło się bardzo niewinnie, lecz później przerodziło się w ogromną determinację, ciężką pracę i wiele wyjątkowych sukcesów. Każdy jego triumf zapadł mu w pamięci, aczkolwiek uważa, że zawsze ten pierwszy złoty medal jest szczególnie wyjątkowy.

Na sukces jednego zawodnika pracuje cały sztab ludzi, odpowiedzialnych za przygotowanie fizyczne, przygotowanie techniczne, czy też są również osoby, które po prostu towarzyszą Zmarzlikowi podczas każdego wyścigu i wspierają go.Bartosza Zmarzlika zapytaliśmy również o przyszłość żużla w naszym kraju. Czy jest spokojny o tę dyscyplinę w Polsce i na co muszą zwrócić uwagę młodzi żużlowcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem.

- Żeby przede wszystkim kochali, to co robią, żeby czerpali z tego radość, żeby też wierzyli w swoje marzenia, a wynik przyjdzie sam. Myślę, że jestem spokojny o tę dyscyplinę w naszym kraju. Tego bym sobie życzył, żeby rozwijało się to w dobrym kierunku. Poniekąd już tak jest, ponieważ więcej się o tym mówi, więcej jest to zauważalne, więc idzie to w dobrym kierunku – ocenił Bartosz Zmarzlik.

Trzykrotny mistrz świata przyznał również o swoich odczuciach dotyczących GP na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalizację na tym obiekcie bardzo go motywują. Jest to dzień, o którym całe życie się marzy, o tak wyjątkowych imprezach. GP w Warszawie jest to dla niego wyjątkową rywalizacją, a wszystko robi tak imponujący efekt. To marzenie każdego sportowca, by występować na takich arenach, z taką ilością wspaniałych kibiców.

Bartosz Zmarzlik na koniec ocenił również współpracę z koncernem PKN Orlen. Uważa, że jest ona bardzo pozytywna. Jest to partner, sponsor, który bardzo pomaga w realizacji marzeń i dążeniu do celu. Cieszy się, że PKN Orlen tak mocno wspiera sport, a reprezentacja Polski może dzięki temu piąć się na wyżyny.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy