Nowy trop w sprawie zaginięcia Madeleine McCann

Artykuł
CC / The Daily Telegraph

Portal brytyjskiej gazety „Mirror” donosi, że pojawiły się nowe informacje w sprawie zaginionej w 2007 roku Madeleine McCann. Media donoszą, że za porwanie dziecka odpowiedzialny jest prawdopodobnie portugalski gang włamywaczy, który został zaskoczony przez dziewczynkę podczas akcji rabunkowej.

W trakcie okradania pokoju hotelowego złodzieje mieli zostać przyłapani przez 3-letnie wówczas dziecko i w wyniku paniki zabrać je ze sobą. "Mirror" donosi, że śledczy znają już sylwetki trzech głównych podejrzanych w tej sprawie. Policja miała natrafić na ten trop dzięki analizie bilingów telefonicznych, z których wynika, że złodzieje w czasie zaginięcia Madeleine wielokrotnie kontaktowali się ze sobą za pomocą telefonów. Aby doszło do aresztowania podejrzanych, konieczne jest włączenie się Portugalii do śledztwa.

Informacje śledczych, do których mieli dotrzeć dziennikarze gazety, twierdzą, że szajka złodziei prowadziła swoją nielegalną działalność już od dłuższego czasu. Podobny do sprawy Madeleine McCann przypadek odnotowano podobno w maju w 2007 roku w tym samym hotelu, jednak krzyk dziecka w porę usłyszeli rodzice i wystraszli włamywaczy.

Informacji podawanych przez media nie potwierdza Scotland Yard.

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 roku w portugalskim Algarve. Sprawa jej zaginięcia jest jednym z najgłośniejszych wydarzeń tego typu w ostatnich latach.

Źródło: PAP, Mirror, tvn24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy