Niemiecki "Die Welt" straszy prezydentem Dudą?

Artykuł
W taki sposób niemiecki dziennik należący do koncernu Axel Springer zilustrował artykuł o wygranej prezydenta Andrzeja Dudy
zrzut ekranu, Die Welt

Niemiecki dziennik „Die Welt” opublikował artykuł niekorzystny dla prezydenta RP Andrzeja Dudy. Gazeta należąca do koncernu Axel Springer pisze o „zaniku zaufania do otwartego społeczeństwa”. Prawdziwą „wisienką na torcie” wydaje się jednak zdjęcie, którym zilustrowano artykuł o reelekcji polskiego prezydenta.

„Die Welt” odnotowuje bardzo niewielką przewagę głosów. Autorzy artykułu wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość ma jeszcze trzy lata na kontynuację restrukturyzacji państwa, co w ich ocenie „pogłębi lukę w polskim społeczeństwie” oraz doprowadzi do „poważnego konfliktu” z Unią Europejską.

Internautów zaciekawiło również zdjęcie, które do zilustrowania tekstu wybrała redakcja dziennika należącego do Axel Springer. Na fotografii Andrzej Duda złowrogo spogląda w obiektyw aparatu. Prezydent ma także na twarzy czarną maseczkę. Dudę zaprezentowano przy tym na tle przechylonej biało-czerwonej flagi.

Publikację „Die Welt” skomentował m.in. publicysta „Do Rzeczy” Piotr Semka.

– Wpadlibyście na pomysł, by właśnie takim zdjęciem zilustrować wygraną PAD? A „Die Welt” wpadł- napisał na Twitterze dziennikarz.

 

 

Źródło: Twitter, Niezależna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy