Nielegalni imigranci zatrzymani. Interweniowała Straż Graniczna

Artykuł
Łącznie udało się zatrzymać 40 obywateli Afganistanu
Fot. flickr/Ministerstwo Obrony Narodowej

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Narewce (Podlaskie) zatrzymali 40 nielegalnych imigrantów, obywateli Afganistanu. Każdy z nich przekroczył polsko-białoruską granicę.

Mjr Katarzyna Zdanowicz, która jest rzecznikiem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej (POSG) powiedziała, że cudzoziemcy przeszli przez tzw. zieloną granicę. Zostali zauważeni przez Patrol Straży Granicznej, na drodze w pobliżu granicy państwowej w okolicach miejscowości Babia Góra w powiecie hajnowskim.

Podlaski Oddział Straży Granicznej przekazał, że w trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że 19 osób nie miało dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce.

Ustalono również, że nielegalnie przez granicę przeszło kolejnych 21 cudzoziemców. Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali wszystkie poszukiwane osoby.

Łącznie udało się zatrzymać 40 obywateli Afganistanu: 6 dzieci, 21 mężczyzn i 13 kobiet. Sąd zadecydował, że zostali oni umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na polsko- białoruskiej granicy zatrzymali za nielegalne jej przekroczenie 12 grup, w sumie 184 osoby.

Źródło: pr24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy