Nie będzie zaostrzeń na granicy polsko-litewskiej. Litewski Sejm zrezygnował z propozycji rządu

Artykuł
Sejm na Litwie nie zatwierdził stanu wyjątkowego na granicy z Polską.
fot. twitter.com/Pillandia

We wtorek podczas posiedzenia litewskiego Sejmu obalono propozycje wprowadzenia zaostrzeń stanu wyjątkowego na granicy polsko – litewskiej. Rząd litewski w wyniku trudnej sytuacji spowodowanej przez reżim w Mińsku i obecnością migrantów postanowił wprowadzić zaostrzenia z Polską oraz przesłużyć stan wyjątkowy o kolejny miesiąc z Białorusią.

Szefowa MSW Litwy Agne Bilotaite w ten sposób usiłuje zapobiec przemycaniu migrantów ze strony polskiej. Temu zdaniu sprzeciwia się większa część posłów. Zgadza się natomiast na wprowadzenie obostrzeń na granicy z Białorusią.

Na Litwie od początku kryzysu na granicy do dzisiejszego dnia nielegalnie przedostało się ponad cztery tysiące migrantów. Walka z tą sytuacją trwa, z analiz wynika, że udaremniono przejście aż ośmiu  tysięcy osób.

Z tego powodu już na początku listopada wprowadzono stan wyjątkowy ograniczono ruch przejazdów oraz zwiększono ilość ochrony na granicy litewsko – białoruskiej. Zapowiedziano, że od 15 stycznia stan wyjątkowy zostanie przedłużony.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy