„Nawet w przypadku klęsk nie zostawia się sprzętu wartego miliardy”. Macierewicz o wycofaniu wojsk USA z Afganistanu

Artykuł
Talibowie przejęli mnóstwo amerykańskiego sprzętu (zdj. ilustracyjne)
Fot. flickr.com/Michael Colohan

- Nawet w przypadku klęsk nie zdarzało się, żeby porzucać gigantyczne uzbrojenie za dziesiątki miliardów dolarów — powiedział Antoni Macierewicz, były szef MON, komentując wycofanie wojsk amerykańskich z Afganistanu.

Na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz odniósł się do ostatnich wydarzeń w Afganistanie.

- Sposób wycofania sił USA z Afganistanu nie ma precedensu w historii. Nawet w przypadku klęsk nie zdarzało się, żeby porzucać gigantyczne uzbrojenie za dziesiątki miliardów dolarów. Trzeba się zastanowić, w jakim zakresie mamy tu do czynienia z nieprzewidzianymi skutkami operacji, a w jakim zakresie z pewnym planem — powiedział polityk PiS.

Decyzje Bidena podważyły całą strukturę kształotwaną przez Trumpa

Były szef MON odniósł się także do działań amerykańskiej administracji. „Gabinet Joe Bidena bardzo drastycznie zaczął zmieniać politykę poprzez decyzje dotyczące Afganistanu i Nord Stream 2. Te dwie decyzje podważyły całą stabilną strukturę, jaką kształtował Donald Trump” - ocenił Antoni Macierewicz.

Wiceprezes PiS podkreślił też zasługi polskich służb specjalnych. „Olbrzymią rolę w wycofywaniu wojsk odegrały polskie służby wojskowe — zarówno wywiad, jak i kontrwywiad. Ich wysiłek sprawił, że polskie siły zostały wycofane z Afganistanu skutecznie, bez żadnych strat i dramatyzmu” — zaznaczył były szef MON.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy