Nasz news: komendant Żandarmerii Wojskowej Tuska broni zakucia obrońców granicy w kajdanki. Mamy dokument!

Artykuł
Telewizja Republika

Telewizja Republika dodarła do odpowiedzi Żandarmerii Wojskowej na pytania Rzecznika Praw Obywatelskich ws. zatrzymania polskich żołnierzy na granicy. Dokument nie pozostawia złudzeń: Żandarmeria broni decyzji o zakuciu żołnierzy w kajdanki posługując się absurdalnymi stwierdzeniami. ZOBACZ DOKUMENT!

Żandarmeria Wojskowa pisze w odpowiedzi do Rzecznika Praw Obywatelskich wprost: "(...) zatrzymanie realizowane przez ŻW należy uznać nie tylko za zasadne, ale i nieodzowne wobec ustalonych faktów". Jakich faktów? "Działania ŻW stanowiły realizację zadań wynikających z Kodeksu postępowania karnego i ustawy o Żandarmerii Wojskowej i wojskowych organach porządkowych - ujawnienie i zabezpieczenie dowodów w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa (...) Późniejsza ocena materiału dowodowego i decyzje procesowe prokuratora stanowią jednoznaczne potwierdzenie zasadności wszelkich czynności zrealizowanych w przedmiotowej sprawie przez ŻW".

Tym samym, ŻW w sposób skandaliczny przyjmuje tezę, że żołnierze oddając strzały ostrzegawcze , nie raniąc żadnego z podejrzanych, przekroczyli uprawnienia i musieli być zakuci w kajdanach (co ciekawe w odpowiedzi ŻW pisze, że w czasie zakładania kajdanek żołnierze nie byli w mundurach ale w cywilnych ubraniach, co ma świadczyć o humanitarnym potraktowaniem żołnierzy). "Z przedstawionych dowodów, a w tym w szczególności z nagrania z kamer przekazanego przez straż graniczną wynika, że żołnierze podczas interwencji prowadzonej wobec migrantów próbujących nielegalnie przekroczyć granicę RP przekroczyli swoje uprawnienia, poprzez oddanie w ich kierunku co najmniej kilku strzałów narażając tym na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia." - czytamy w komunikacie prokuratury. 

Absurdalna odpowiedź ŻW świadczy o tym, że w Polsce mamy totalny paraliż tak w służbach, jak i w ministerstwie obrony nie mówiąc już o ministerstwie sprawiedliwości. To co wyprawia Tusk i bodnarowcy skutkuje tym, że nie możemy czuć się w ogóle bezpieczni. 

Przeczytajcie sami odpowiedź Żandarmerii Wojskowej na pytania Rzecznika Praw Obywatelskich ws. zatrzymania polskich żołnierzy na granicy.

 

Źródło: portal Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy