Najnowszy sondaż. Andrzej Duda wygrywa w pierwszej turze!

Artykuł

Prezydent Andrzej Duda ma szansę na zwycięstwo już w I turze wyborów prezydenckich - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski i portalu "stanpolityki.pl". Jego główna konkurentka Małgorzata Kidawa-Błońska nie przekroczyła 20-procentowego poparcia.

Według sondażu pracowni IBSP Andrzej Duda uzyskałby w wyborach prezydenckich 51,35 proc poparcia. To oznacza, że zwyciężyłby już w I turze. Wśród kandydatów opozycji na najwięcej głosów mogłaby liczyć Małgorzata Kidawa-Błońska (19,79 proc.).

Kolejni w stawce są Władysław Kosiniak-Kamysz (8,98 proc.), Robert Biedroń (7,59 proc.) Szymon Hołownia (6,62 proc.) oraz Krzysztof Bosak (5,51 proc.).

Pracownia sprawdziła także, jakie byłyby wyniki II tury przy założeniu, że Andrzej Duda zmierzyłby się w niej z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Sondaż pokazuje zdecydowaną przewagę obecnego prezydenta: 56 proc. do 44 proc.

Autorzy badania zwracają uwagę, że sondaż został przeprowadzony w dniach, gdy w Polsce zrobiło się głośno na temat zagrożenia epidemią koronawirusa.

"Badanie zostało przeprowadzone w czasie dużych emocji związanych z epidemią koronawirusa, tak więc przedstawia obraz chwili mijającego tygodnia, pokazuje dominujące emocje i reakcje na kryzys. Przy tej ilości informacji i wydarzeń wskazania wyborców mogą się bardzo drastycznie różnić w kolejnych tygodniach" - zaznaczają przedstawiciele IBSP.

Sondaż został przeprowadzony w dniach w dniach 10-13 marca 2020 roku.

Źródło: Onet, wp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy