Nadal do nabycia jest wydanie specjalne „Gazety Polskiej” - a w nim cały raport ws. rosyjskich wpływów! Nowy numer jeszcze w sprzedaży!

Portal TV Republika, wch 11-12-2023, 10:00
Artykuł
Gazeta Polska

Tusk, Cichocki, Klich, Siemoniak, Sienkiewicz - to osoby, które - zgodnie z rekomendacjami komisji ds. rosyjskich wpływów - nie powinny objąć stanowiska publicznego, odpowiadającego za bezpieczeństwo Polski. Cały raport w wydaniu specjalnym opublikowała w środę "Gazeta Polska". Kilkudziesięciostronicowa publikacja obejmuje zarówno główne założenia prac komisji, aż po setki przypisów raportu. Najnowszy tygodnik jest cały czas w sprzedaży. Zachęcamy również do prenumeraty elektronicznej.

„Prawda czasem przegrywa bitwy, ale nigdy nie przegrywa wojen. Nie wiemy, jak najbliższych latach potoczą się losy Polski i każdego z nas. Ten raport pozostanie jednak jako mocny oręż w rękach tych, którzy będą służyć prawdzie i niepodległej Polsce teraz i w przyszłości” - czytamy w najnowszym wydaniu „Gazeta Polska”.

Tematem numeru jest kompletny raport Państwowej Komisji ds. Badania Wpływów Rosyjskiej na Bezpieczeństwo Wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskie w latach 2007-2022. Złamany na ponad 40 stronach dokument zawiera całość pracy, jaką wykonali członkowie Komisji.

Tygodnik opublikował m.in. główne tezy raportu, szeroki opis politycznego tła współpracy SKW z FSB i szczegółowe kalendarium kontaktów tychże służb.

Przypomnijmy, że Komisja zarekomendowała, aby Donaldowi Tuskowi, Jackowi Cichockiemu, Bogdanowi Klichowi, Tomaszowi Siemoniakowi, Bartłomiejowi Sienkiewiczowi nie były powierzane stanowiska publiczne odpowiadające za bezpieczeństwo państwa.

Dokładnie tego samego dnia (29.11. br.) Sejm większością głosów rodzącej się koalicji rządzącej odwołał ośmiu członków ww. Komisji: Sławomira Cenckiewicza, Andrzeja Zybertowicza, Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, Łukasza Cięgoturę, Marka Szymaniaka, Arkadiusza Puławskiego, Andrzeja Kowalskiego i Michała Wojnowskiego.

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy