NEWS Niezalezna.pl: „Zdeptali ją, przeszli się po niej...” Prok. Ewa Fiedorowicz, która padła ofiarą szykan, nagle zmarła!

Grzegorz Broński 23-06-2024, 12:40
Artykuł
fot. Aleksiej Witwicki - Gazeta Polska

"Prokurator Ewa Fiedorowicz przez ostatnie tygodnie doświadczyła, jak w praktyce wygląda "przywracanie godności" w prokuraturze, którą obecnie kieruje Adam Bodnar i jego nominaci. Najpierw została odwołana z delegacji (wiadomość dostała od kadrowej), usłyszała od przełożonej, że nie jest godna szacunku, później została obarczona wieloma śledztwami VAT-owskimi, choć specjalizowała się w sprawach błędów medycznych. To spowodowało, że stan zdrowia prokurator Fiedorowicz znacznie się pogorszył. Chciała odpocząć i pojechała z 9-letnią córką nad morze. W czwartek nagle zmarła", pisze portal Niezalezna.pl.

Niezależne Stowarzyszenie Prokuratorów "Ad Vocem" poinformowało, że w czwartek nagle zmarła, w wieku 49 lat, prokurator Ewa Fiedorowicz z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

W przejmującym wpisie jej przyjaciółka, prokurator Elżbieta Pieniążek, przekazała: "radziłaś sobie z mordercami, gwałcicielami, rozbójnikami, a nie poradziłaś z koleżankami i kolegami...którzy pod płaszczykiem "przywracania godności", zdeptali Cię, wbili w ziemię...".

Portal Niezalezna.pl skontaktował się z prok. Pieniążek.

- Poznałam ją jako młodego asesora. Przyjaźniliśmy się przez tyle lat..., wspominała z wyraźnym wzruszeniem.

Jeszcze niedawno prokurator Ewa Fiedorowicz pracowała na co dzień w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku, gdzie była na delegacji. Kiedy jednak kontrolę nad prokuraturą przejął minister sprawiedliwości prokurator generalny Adam Bodnar i jego nominaci, pod pretekstem "przywracania godności" rozpoczęło się odwoływanie tych prokuratorów, których na delegację skierowano za poprzedniej władzy. Jak dowiedziała się Niezalezna.pl, prok. Fiedorowicz spodziewała się tego, że zostanie odwołana z delegacji. Ale...

Więcej w tekście na portalu Niezalezna.pl: "Zdeptali ją, przeszli się po niej..." Prokurator Ewa Fiedorowicz, która padła ofiarą szykan, nagle zmarła!

 

Źródło: Niezalezna.pl/Grzegorz Broński

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy