NBP informuje: Rozpoczęła się rekrutacja na roczne studia podyplomowe MBA

Sylwia Gawkowska 18-04-2023, 12:37
Artykuł
NBP

Narodowy Bank Polski poinformował, że w ramach projektu Akademii NBP i Akademii Kopernikańskiej, rozpoczęła się rekrutacja na roczne studia podyplomowe MBA (Master of Business Administration) „Bankowość i system finansowy” Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w Warszawie.

Zajęcia prowadzone będą przez czołowych polskich ekonomistów, członków Akademii Kopernikańskiej oraz zagranicznych przedstawicieli banków centralnych.  Przeznaczone są dla osób posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych: I lub II stopnia lub studiów jednolitych magisterskich. Wymagana jest także znajomość języka angielskiego w mowie oraz piśmie, umożliwiająca swobodny udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim.

Studia podyplomowe Master of Business Administration skierowane są do osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny ekonomii i funkcjonowania systemu bankowego w gospodarce, zarówno dotyczącego bankowości centralnej, jak i banków komercyjnych. Przybliżą także funkcjonowanie systemu finansowego w Polsce i na świecie, w tym zarządzanie portfelem inwestycyjnym oraz ryzykiem rynkowym.

„Tematyka wykładów skoncentruje się na funkcjonowaniu systemów finansowych oraz roli banków komercyjnych i bankowości centralnej w tych systemach. Przeanalizowane zostaną instrumenty finansowe z uwzględnieniem rachunkowości bankowej oraz statystyki i sprawozdawczości, a także polityka pieniężna i obieg pieniądza w gospodarce” – powiedział prof. Adam Glapiński, Prezes NBP.

Wykłady rozpoczynają się w czerwcu br. i potrwają do marca 2024 r. Odbywać się będą w formie spotkań stacjonarnych w Warszawie w Centrali NBP oraz w siedzibie Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w Warszawie. 

Zgłoś się już dziś! 

Więcej informacji na: akademia.nbp.pl

Źródło: Telewizja Republika/NBP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy