Morawiecki: Polski Ład to wizja szybkiego doganiania tych, którzy wydawali się dla nas niedoścignieni

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

- Polski Ład to program wielkich inwestycji strategicznych, kolej, transport i gospodarka. Dotacje dla gmin i powiatów pomogą zrealizować cele - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że istotnym jest, aby pokazać konkret i wiarygodność wizji Polskiego Ładu. Zaznaczył, ze w najbliższych tygodniach powstanie harmonogram zwiększania nakładów na służbę zdrowia do poziomu 7 proc. PKB.

Mateusz Morawiecki, prezentując plany rządu we wdrażaniu Polskiego Ładu na najbliższe 100 dni przyznał, że jest to wizja rozwoju sprawiedliwego i szybkiego doganiania tych, którzy wydawali się niedoścignieni.

- W najbliższych tygodniach zostanie przedstawiony plan zniesienia limitów do lekarzy specjalistów oraz harmonogram zwiększania nakładów na służbę PKB - powiedział premier.

Morawiecki przypomniał, ze Polski Ład zakłada wprowadzenie kwoty wolnej od podatku na poziomie 30 tys. zł.

- To jeden z wyższych pułapów w Europie. Nie tylko w porównaniu do średnich zarobków w różnych krajach, ale i nominalnie, w przeliczeniu na euro - przyznał.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, ze w planie jest również emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł.

- Musimy się odwdzięczyć emerytom wysoką kwotą wolną i wyższymi emeryturami netto. Oni są są naszym skarbem - dodał na koniec.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy