Morawiecki: Nasza nowa polityka gospodarcza odpowiada na wyzwania, które nie były w wystarczającym stopniu realizowane w III Rzeczpospolitej

Fot. Flickr/Prawo i Sprawiedliwość

Polska gospodarka przede wszystkim potrzebuje inwestycji, innowacji, infrastruktury, eksportu i budowy dużych projektów, które służyć będą wszystkim - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji nt. Rządowego Funduszu Polski Ład: program inwestycji strategicznych.

W wydarzeniu wziął udział premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka.

– Nasza nowa polityka gospodarcza odpowiada na wyzwania, które nie były realizowane w III RP. Czego potrzebuje dzisiaj polska gospodarka? Polska gospodarka potrzebuje dziś przede wszystkim inwestycji, innowacji, infrastruktury, eksportu i budowy dużych projektów, które służyć będą wszystkim – mówił Mateusz Morawiecki. Dodał, że „w ramach Polskiego Ładu, jak po każdym kryzysie, chcemy skorzystać z niego, bo na kryzysach zyskują tylko ci, którzy myślą perspektywicznie, którzy potrafią planować”.

– Prezentujemy program inwestycyjny Polskiego Ładu, który ma zredukować deficyty III RP. Inwestycje będą jego motorem napędowym – powiedział premier.

– Pamiętamy, że bezrobocie było zmorą III RP, krajem z jednym z najwyższych bezroboci w UE była Polska – przypomniał Morawiecki.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy