Michelin zamyka produkcję opon do ciężarówek w Olsztynie i przenosi ją do Rumunii!

Portal TV Republika, wch 16-04-2024, 18:15
Artykuł
TV Republika

Lista konkretnych dokonań ekipy Tuska zyskała nową pozycję - z mapy Olsztyna zniknie zakład produkujący opony ciężarowe. Michelin zdecydował o przeniesieniu przedsiębiorstwa do Rumunii. Powodem są wysokie koszty produkcji i zalew rynku dalekowschodnią produkcją.

"Francuski koncern Michelin zamyka jeden ze swoich oddziałów produkcyjnych zlokalizowany w Olsztynie. Firma zamierza zlikwidować wydział zajmujący się wytwarzaniem opon do pojazdów ciężarowych", podaje portal Olsztyn.com.pl. Produkcja ma być przeniesiona do Rumunii.

Obecnie w wydziale zatrudnionych jest 500 osób. Decyzja firmy o likwidacji nie pociąga za sobą zwolnień pracowników, podkreślił rzecznik Michelin.

"Każda z osób pracujących w zakładzie opon ciężarowych dostanie propozycję pracy na adekwatnym stanowisku odpowiadającym jej kompetencjom i doświadczeniu w innych zakładach - czy to produkcji opon do aut osobowych, czy do maszyn rolniczych, oczywiście w Olsztynie. Warunki zaproponowane pracownikom zakładu opon ciężarowych w innych zakładach nie będą gorsze niż obecne" - zapewnił Piotr Staszałek.

Nieco inaczej wygląda to w doniesieniach portalu Olsztyn.com.pl, według którego osoby będące w wieku przedemerytalnym otrzymały ofertę wypłacenia pakietu socjalnego. Tej informacji nie skomentował jednak rzecznik Michelin Polska.

"Część osób zostanie przeniesiona do innych wydziałów bądź musi sobie szukać wyjścia... czyli słynna brama nr 1. Przecież hasło Michelina brzmi „produkujemy przyszłość”. Osoby w wieku przedemerytalnym wygrały los na loterii. Michelin będzie im płacił pakiet socjalny, tzw. odprawy", informuje Olsztyn.com.pl, powołując się na swojego informatora.

Powodem likwidacji zakładu produkcyjnego mają być wysokie koszty, ale nie tylko...

"Rynek ten jest zalewany tańszymi oponami z Dalekiego Wschodu i w związku z tym nasz zakład podjął decyzję o wygaszeniu produkcji opon ciężarowych" - poinformował rzecznik firmy

Z oficjalnego komunikatu koncernu wynika, wydział ulegnie rozwiązaniu do końca roku. Według portalu Olsztyn.com.pl ma to nastąpić do końca tego miesiąca.

Źródło: Olsztyn.com.pl, bankier.pl, Michelin Polska

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy