Miał ponad 3 promile i próbował przekupić policjantów … alkoholem

Portal TV Republika 02-12-2023, 19:00
Artykuł
gov.pl

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca zatrzymany przez świadków na jednym z parkingów w Sosnowcu. Wezwanych na miejsce policjantów próbował przekupić dwiema butelkami alkoholu. Zatrzymany to 43-letni Ukrainiec - podała policja.

Policjanci otrzymali informację o zatrzymaniu kierowcy, który najprawdopodobniej prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Gdy wywiadowcy przyjechali na jeden z parkingów sklepowych przy ulicy Suchej, czekało na nich dwóch mężczyzn. Widzieli oni, jak na parking przy sklepie spożywczym podjechał samochód. Wysiadł z niego kierowca, którego zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu. Chwiejnym krokiem poszedł pobliskiego sklepu. Gdy wrócił, zgłaszający nie pozwolili odjechać kierowcy i wezwali policję” - poinformowała sosnowiecka komenda.

Zatrzymany to 43-letni obywatel Ukrainy. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Gdy policjanci poinformowali go, że popełnił przestępstwo, ten próbował przekupić ich dwiema butelkami alkoholu, które przed chwilą kupił. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące jazdy po pijanemu i próby przekupienia mundurowych. Prokuratura objęła go policyjnym dozorem. „Dziękujemy za reakcję i powiadomienie policji o zdarzeniu! Nie bądźmy obojętni, gdy jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji” - podsumowali policjanci.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy