Malkontanci będą zawiedzeni. Polska wygrywa z Walią w Lidze Narodów! [wideo]

Tomasz Domański 25-09-2022, 22:40
Artykuł
UEFA Nation League

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała w Cardiff z Walią 1:0. Gola w 58 minucie po asyście Roberta Lewandowskiego zdobył Karol Świderski. Zwycięstwo ostatniej kolejki grupy 4 dywizji "A" pozwoliło biało-czerwonym na utrzymanie się w najwyższej dywizji LN. Z Ligą Narodów pożegnali się nasi rywale.

W porównaniu z czwartkowym spotkaniem z Holandią w wyjściowym składzie ekipy Czesława Michniewicza doszło do trzech zmian.

Na murawę nie wybiegli Przemysław Frankowski, Karol Linette i Sebastian Szymański. W ich miejsce pojawili się Bartosz Bereszyński, Szymon Żurkowski i Karol Świderski.

Niewątpliwym bohaterem meczu był Wojciech Szczęsny, który popisał się świetną obroną i wieloma ratującymi polski zespół przed utratą bramki paradami.


Składy:

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 5-Jan Bednarek, 15-Kamil Glik, 3-Jakub Kiwior - 18-Bartosz Bereszyński, 10-Grzegorz Krychowiak, 13-Szymon Żurkowski, 21-Nicola Zalewski - 20-Piotr Zieliński, 9-Robert Lewandowski, 16-Karol Świderski.

Walia: 1-Wayne Hennessey - 14-Connor Roberts, 6-Joe Rodon, 4-Ben Cabango, 17-Rhys Norrington-Davies - 20-Daniel James, 16-Joe Morrell, 7-Dylan Levitt, 3-Neco Williams - 9-Brennan Johnson, 11-Gareth Bale.


Wyniki pozostałych dzisiejszych spotkań:

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy