Magiczne zwycięstwo nad Celtą z Lewandowskim w roli głównej...

portal tvrepublika.pl 24-09-2023, 12:30
Artykuł
X.com/@FCBarcelona

Jak twierdzą hiszpańskie media “magiczne”, wywalczone w końcówce sobotniego spotkania zwycięstwo FC Barcelony 3:2 nad Celtą Vigo, to przede wszystkim zasługa powracającego do wysokiej formy Roberta Lewandowskiego.

Zauważają, że dzięki skuteczności polskiego napastnika FC Barcelonie, przegrywającej przed własną publicznością 0:2 krótko przed końcem meczu, udało się wygrać spotkanie i zająć fotel lidera hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Wydawany w Katalonii dziennik “Sport” odnotował, że dzięki zdobytym w końcówce pojedynku z Celtą Vigo dwóm golom “Lewy” objął też prowadzenie w klasyfikacji najlepszego strzelca tegorocznych rozgrywek La Liga.

Z kolei dziennik “Marca” apelował w niedzielę do kibiców o “większy szacunek” dla pochodzącego z Polski napastnika FC Barcelony, podkreślając, że jest on aktualnie w świetnej formie.

Kto chciał wysłać Lewandowskiego na emeryturę?” - zapytała retorycznie madrycka gazeta, przypominając o ostatniej krytyce pod adresem polskiego snajpera.

Hiszpański dziennik odnotował, że od czasu powrotu z mundialu w Katarze Lewandowski “był gorszą wersją siebie”, ale w tym sezonie powoli wraca do dawnej formy.

Lewandowski zawsze jest gwarancją bramki” - podsumowała “Marca”, podkreślając, że obecnie jest on w stanie “zdobywać gole z zamkniętymi oczami”.

Katalońska rozgłośnia RAC1 odnotowuje tymczasem dobre porozumiewanie się Lewandowskiego z nowymi nabytkami FC Barcelony: Joao Felixem oraz Joao Cancelo. Zauważa, że właśnie dzięki dobrym podaniom obu Portugalczyków polski napastnik “Dumy Katalonii” dwukrotnie w sobotę wpisał się na listę strzelców.

Radio odnotowuje dobre porozumiewanie się pomiędzy Felixem i Lewandowskim już w dwóch poprzednich spotkaniach FC Barcelony.

Hiszpańskie media zgodnie twierdzą, że po słabej inauguracji sezonu naznaczonej bezbramkowym remisem z Gironą, Barca staje się coraz mocniejszą ekipą i zasłużenie prowadzi w tabeli La Liga.

Źródło: portal tvrepublika.pl, X.com, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy