Macierewicz: To ten rząd sprawił, że polskie służby specjalne są ślepe i głuche

Artykuł
Antoni Macierewicz
Telewizja Republika

Zdaniem Antoniego Macierewicza, kiedy dziś słyszymy jak rząd oskarża wpływy rosyjskie o udział w nagrywaniu najwyższych polityków państwa polskiego, to jeżeli rzeczywiście by tak było, działoby się to na ich własne życzenie.

Odnosząc się do afery taśmowej i związanej z nią kandycją służb specjalnych Antoni Macierewicz powiedział na antenie Telewizji Republika, że problem ten związany jest z genezą służb specjalnych, które nigdy nie powstały na nowo. Zdaniem wiceprzewodniczącego PiS, sytuacja pogorszyła się w 2008, a już oficjalnie w 2010  roku, kiedy w sposób oficjalny nakazano służbom specjalnym współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi na niespotykanym dotąd poziomie. - Pierwszy okres tej współpracy był nielegalny - mówił, dodając, że właśnie w ten sposób zostały sparaliżowane służby specjalne.

Zdaniem Macierewicza, kiedy dziś słyszymy jak rząd oskarża wpływy rosyjskie o udział w nagrywaniu najwyższych polityków państwa polskiego, to jeżeli rzeczywiście by tak było, działoby się to na własne życzenie. - To ten rząd sprawił, że polskie służby specjalne są ślepe i głuche - podkreślił. - Oni przez lata byli podsłuchiwani a teraz nie potrafią nic zrobić - dodał.

W opinii polityka PiS prawdziwe źródło podsłuchów może być powiązane ze środowiskiem pałacu prezydenckiego. Powściągliwe zachowanie Komorowskiego i radykalne Nałęcza pokazuje, że może to być wewnętrzna walka przed wyborami prezydenckimi. - To wewnętrzna walka w Platofrmie, która przyjęła formę walki na śmierć i życie - skwitował.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy