Müller: jest szansa, żeby Polska rozwinęła się jeszcze bardziej

Artykuł
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

„Nowy Polski Ład" to szansa na skok cywilizacyjny; do tego potrzebny jest spokój polityczny i jedność, niesnaski, które pojawiają się w obozie Zjednoczonej Prawicy, powinny się zakończyć - mówił rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu pytany o program „Nowy Polski Ład" odparł, że dokument jest gotowy, ale rząd czeka na jego szczegółową prezentację. Wśród elementów programu wymieniał te dotyczące polityki rozwojowej i fiskalnej. Dodał, że program ma na celu „polepszenie sytuacji polskich rodzin i pracowników", a wśród kolejnych jego elementów wymieniał reformę służby zdrowia.

- Program składa się z takich elementów, które w praktyce doprowadzą do najwyższego programu inwestycyjnego w historii Polski, patrząc daleko wstecz. To jest ogromna szansa na skok cywilizacyjny - mówił Müller.

- Do tego potrzebny jest spokój polityczny, potrzebna jest jedność i przeforsowanie tego programu i jego realizacja przez najbliższe lata - dodał.

Podkreślił, że różnice, które pojawiają się w obozie rządzącym „powinny ustąpić".

Dopytywany o jedność Zjednoczonej Prawicy w kontekście decyzji o zwiększeniu zasobów własnych, rzecznik rządu przyznał, że istnieją w tej kwestii różnice.

- Tutaj jest między nami zasadnicza różnica. Uważamy, że należy skorzystać z rekordowych środków finansowych, bo to jest szansa, żeby Polska rozwinęła się jeszcze bardziej, nadgoniła różnice dzielące nas z krajami Europy Zachodniej - mówił Müller.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy