Müller: Doszło do złego naliczenia podatku. Nauczyciele otrzymają wyrównanie

Artykuł
Nauczyciele otrzymają wyrównanie pensji
Fot. Canva

– Ze względu na pewne rozliczenia podatkowe doszło w niektórych miejscach, jeżeli chodzi w szczególności o nauczycieli, do złego naliczenia podatku i siłą rzeczy te osoby otrzymają jego wyrównanie – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu został zapytany w Programie 1 Polskiego Radia o pojawiające się w mediach informacje dotyczące nauczycieli, którzy otrzymali pierwszą pensję w styczniu, a która jest o 200-300 złotych mniejsza w związku z wejściem w życie Polskiego Ładu.

– Każda osoba, która jest zatrudniona na umowę o pracę, a której średnio miesięcznie dochody nie przekraczają 12,8 tysięcy złotych – te osoby na Polskim Ładzie w żaden sposób nie stracą. Część z nich znacząco zyska, natomiast dla części tych osób jest to po prostu reforma neutralna – odpowiedział Müller.

CZYTAJ: „Nieprawdziwa informacja”. MSWiA i MEiN o doniesieniach nt. wynagrodzeń dla nauczycieli i policjantów

– Ze względu na pewne rozliczenia podatkowe doszło w niektórych miejscach, jeżeli chodzi w szczególności o nauczycieli, do złego naliczenia podatku i siłą rzeczy te osoby otrzymają jego wyrównanie albo w lutym, liczę na to, że księgowi o to zadbają, a my przygotujemy takie rozwiązania, które pozwolą na to, aby to w sposób sprawny zrobić – dodał.

Dopytywany, czy chodzi o PIT-2 odpowiedział, że „jednym z powodów dla których w niektórych miejscach mogło dojść do złego naliczenia jest faktycznie błąd księgowego czy kadrowego, jeżeli chodzi o naliczenie z poziomu PIT-2”.

Sprawa zostanie wyjaśniona podczas dzisiejszej konferencji przedstawicieli rządu. – Pokażemy, dlaczego w jakichś miejscach mogło dojść do błędów – powiedział rzecznik rządu.

Źródło: Polskie Radio, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy