Kukiz: Z PiS rozmawiamy o tym, aby w Nowym Ładzie uwzględniono zmiany ustrojowe

Artykuł
Nie wykluczam żadnej formy współpracy - powiedział Paweł Kukiz
Fot. PAP/Mateusz Marek

Z PiS rozmawiamy o tym, aby w Nowym Ładzie uwzględniono zmiany ustrojowe – powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Dodał, że jego ugrupowanie nie wyklucza współpracy z PiS, kiedy ci uwzględniliby ich propozycje zmian m.in. ordynacji wyborczej.

Obecnie rozmowy ugrupowania Kukiza z Prawem i Sprawiedliwością toczą się na kilku płaszczyznach. Jarosław Sachajko spotyka się z przewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukaszem Schreiberem ws. legislacyjnych dot. Nowego Ładu, a były wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z szefem klubu PiS Ryszardem Terleckim ws. politycznych.

– Gdyby w Nowym Ładzie znalazły się nasze postulaty, to wtedy nie wykluczam żadnej formy współpracy, ale musiałbym mieć stuprocentową gwarancję, że nastąpi zmiana ordynacji wyborczej, że zostaną wprowadzeni sędziowie pokoju, że zostanie wprowadzony pakiet ustaw antykorupcyjnych i antysitwowych, kompetencyjnych – podkreślił Kukiz.

Jak dodaje, „dla nas ten Nowy Ład to są przede wszystkim zmiany ustrojowe, zmiany w legislacji takie, że rzeczywiście wychodzimy z państwa postbolszewickiego i wchodzimy w ideę państwa demokratycznego, obywatelskiego, a postulaty obywatelskie to dla nas podstawa”. – Nie rozmawiamy o Orlenach, o spółkach Skarbu Państwa, ale konkretnie o postulatach – zastrzegł.

– Jeśli opcja polityczna, która ma moce sprawcze, jest w stanie zagwarantować mi dziś realizację postulatów, z którymi przyszedłem w 2015 roku do Sejmu, to jestem gotów na bardzo wiele ustępstw, ponieważ uważam, że postulaty, które niosę, są ponadczasowe i będą skutkowały przez dziesięciolecia, a nie tylko dziś – powiedział Kukiz.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy