Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Są nowe sankcje

Artykuł
Fot. Twitter/Straż Graniczna

Ambasadorowie państw członkowskich przy UE na posiedzeniu w Brukseli przyjęli sankcje wobec Białorusi obejmujące osoby i podmioty odpowiedzialne za kryzys migracyjny – przekazało PAP źródło UE. Na liście są linie lotnicze Belavia. W sumie sankcje obejmą 17 osób i 11 podmiotów zaangażowanych w wywołanie sztucznego kryzysu migracyjnego.

Sankcje muszą jeszcze zostać formalnie przyjęte na poziomie Rady UE i prawdopodobnie stanie się to w czwartek. Restrykcje polegają na zakazie wjazdu do UE i zamrożeniu aktywów.

„Prowokacje białoruskich służb są absolutnie nieakceptowalne. Do Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie wezwany attaché obrony Białorusi w celu złożenia wyjaśnień dotyczących incydentu w okolicy Terespola” - napisał wcześniej szef MON Mariusz Błaszczak, odnosząc się do informacji o ostrzelaniu z broni pneumatycznej masztów oświetleniowych w okolicy Terespola.

Prowokacje białoruskich służb są absolutnie nieakceptowalne. Do Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie wezwany attaché obrony Białorusi w celu złożenia wyjaśnień dotyczących incydentu w okolicy Terespola - napisał szef MON Mariusz Błaszczak.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy