Kryzys na granicy. Wojska estońskie i brytyjskie wspierają polskie służby

Artykuł
Fot. Twitter/Marius Błaszczak

Żołnierze wojsk inżynieryjnych z Estonii i Wielkiej Brytanii są w Polsce – poinformował szef MON. Mariusz Błaszczak podał, że estońscy wojskowi uczestniczyli m.in. w stawianiu zasieków i naprawie tymczasowego ogrodzenia. Na mocy postanowienia prezydenta w Polsce przez pięć miesięcy będzie stacjonować do 155 żołnierzy brytyjskich i do 150 z Estonii.

Wojska estońskie pomagają na granicy polsko-białoruskiej. Ich zadaniem jest budowa i naprawa tymczasowego ogrodzenia – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szef resortu obrony zamieścił na Twitterze zdjęcia, które przedstawiają estońskich żołnierzy w czasie wykonywania zadań na granicy polsko-białoruskiej. Zajmowali się oni m.in. montowaniem zasieków z drutu kolczastego typu concertina.

Wczoraj Mariusz Błaszczak poinformował, że w Polsce znajdują się pododdziały wojsk inżynieryjnych z Estonii i Wielkiej Brytanii.

„Przed nimi spotkanie koordynacyjne z dowódcami Wojska Polskiego, a następnie rozpoczną realizację zadań na granicy polsko-białoruskiej. Dziękujemy za wsparcie!” - napisał Mariusz Błaszczak.

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy