Kryzys na granicy. Kolejne próby forsowania granicy i jeszcze więcej agresji

Artykuł
Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej
Fot. PAP/Marcin Obara

W piątek, około godziny 23.35 w okolicach Czeremchy grupa 28 osób przy pomocy białoruskich funkcjonariuszy forsowała granicę. Polscy funkcjonariusze byli oślepiani i obrzucani kamieniami przez białoruskie służby- poinformowała rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Jak dodała por. Michalska, „grupie migrantów udało się przejść przez granicę. Następnie wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy”.

Nikt nie został ranny ani polscy funkcjonariusze, ani nikt z cudzoziemców. Ostatniej doby zanotowano 41 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze SG wydali 10 postanowień o opuszczeniu terytorium RP.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.
Od 1 grudnia do 1 marca na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy