Kradł seniorom karty płatnicze i wypłacał gotówkę z bankomatów!

portal tvrepublika.pl 29-11-2023, 13:30
Artykuł
canva.com

Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych straciły starsze osoby, które zaufały 48-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Rybnika. Mężczyzna nawiązywał kontakt z seniorami, a podczas wizyt w ich mieszkaniach kradł karty płatnicze, z których następnie wypłacał gotówkę.

Ujęty 48-latek był poszukiwany listem gończym, mundurowi z wydziału kryminalnego odzyskali część zrabowanych pieniędzy – poinformowała w środę rybnicka komenda.

„Sprawca działał według pewnego schematu. Najpierw nawiązywał kontakt z osobami starszymi i wzbudzał ich zaufanie. Często odwiedzał ich w mieszkaniach, a gdy pojawiała się okazja, kradł portfele swoich nowych znajomych. Następnie wyjmował z nich karty płatnicze i wypłacał pieniądze z bankomatów. Gdy osiągał limit wypłat gotówki, kupował telefony komórkowe, które później zastawiał w lombardach” - podała Komenda Miejska Policji w Rybniku.

Jak szacują policjanci, ofiary 48-latka straciły przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli część skradzionego majątku.

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy